späť
Informácie o trhu Správy

Spoločnosť DACHSER Air & Sea Logistics bola certifikovaná pre odbavovanie farmaceutického tovaru na troch kontinentoch

Atlanta sa stala ďalšou pobočkou spoločnosti DACHSER, ktorá získala certifikáciu CEIV Pharma od IATA.

Po Frankfurte, Bombaji a Hyderabade sa Atlanta stala štvrtou pobočkou DACHSERu, ktorá za uplynulých desať mesiacov získala certifikáciu, vďaka ktorej môže spoločnosť ďalej rozvíjať sieť služieb pre zákazníkov v oblasti biomedicíny, biotechnológii a zdravotnej starostlivosti.

DACHSER Air & Sea Logistics získal certifikáciu IATA pre tri kontinety
DACHSER Air & Sea Logistics získal certifikáciu IATA pre tri kontinety

Certifikácia pobočky v Atlante v Spojených štátoch je ďalším mílnikom v rozvoji riešení pre  oblasť biológie a zdravotnej starostlivosti v rámci globálnej siete DACHSERu. Koncom roka 2018 dostal DACHSER od IATA certifikáciu CEIV Pharma (Center of Excellence for Independent Validators in Pharmaceutical Logistics) pre svoju pobočku na frankfurtskom letisku, následne ju v polovici roka 2019 získal pre indické pobočky v Bombaji a Hyderabade.

Naše pobočky v Nemecku, Indii a v Spojených štátoch nám umožňujú poskytovať služby zákazníkom v oblasti biológie a zdravotníctva v kľúčových regiónoch sveta. Táto certifikácia dokazuje, že napĺňame najvyššie štandardy služieb a kvality prostredníctvom zjednotených procesov a slušnej siete pobočiek. Naši zákazníci zasa profitujú z bezpečných, kompatibilných a efektívnych služieb nákladnej leteckej prepravy.

Timo Stroh, Head of Global Air Freight at DACHSER

Certifikácia IATA ako priemyselný štandard, zahŕňa špecifické požiadavky dopravcov farmaceutických produktov s ohľadom na bezpečnosť, kompatibilitu a efektívnosť služieb nákladnej leteckej prepravy.

DACHSER spĺňa a prekračuje medzinárodné normy a smernice

Certifikácia CEIV Pharma potvrdzuje, že zaobchádzanie spoločnosti s farmaceutickými výrobkami spĺňa a dokonca prekračuje medzinárodné štandardy a smernice. Patria k nim smernice Európskej únie a Svetovej zdravotníckej organizácie (Good Distribution Pracices, GDP), štandardy Spojených štátov (Pharmacopeia standards) a pravidlá pre kontrolovanie teploty od IATA. Certifikačný proces vyžadoval interné a externé školenia, preskúmanie postupov zaobchádzania s biologickým a zdravotníckym tovarom pri regulovanej teplote a rozsiahle zhodnotenie týchto komplexných procesov dvoma rôznymi nezávislými audítormi.

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Balcova