späť
Správy Tlačové správy

Roman Stoličný sa stal novým country managerom LIEGL & DACHSER

Medzinárodný dodávateľ logistických služieb DACHSER vymenoval nového country managera svojej pobočky v Maďarsku, spoločnosti LIEGL & DACHSER. Stal sa ním Roman Stoličný, ktorý zároveň naďalej zostáva managing directorom a členom predstavenstva DACHSER Slovakia.

Roman Stoličný sa stal novým country managerom LIEGL & DACHSER

Roman Stoličný bude mať na starosti riadenie maďarskej dcérskej spoločnosti DACHSER, jej fungovanie a rozvoj. Bude zodpovedný za všetky obchodné aktivity v oblasti cestnej logistiky (European Logistics a Food Logistics), budovanie dlhodobých vzťahov s kľúčovými obchodnými partnermi a za nastavenie obchodnej stratégie. „Veľmi si túto príležitosť vážim. Mojím cieľom je nadviazať na doterajšie výborné výsledky spoločnosti a posilniť našu pozíciu na maďarskom trhu. Chcem sa zamerať na zefektívnenie všetkých logistických procesov a maximálne využitie potenciálu, ktorý spoločnosť LIEGL & DACHSER vďaka sofistikovane vybudovanej sieti pobočiek a výhodnej lokácii Maďarska v regióne CEE, nepochybne má,“ uvádza Roman Stoličný.

LIEGL & DACHSER prevádzkuje v Maďarsku osem pobočiek, z ktorých najväčšia sídli v Pilisvörösvári neďaleko Budapešti. Spoločnosť ponúka priame spojenie s 5 krajinami (Nemeckom, Slovenskom, Českou republikou, Rakúskom a Rumunskom) prostredníctvom 13 denných liniek a poskytuje komplexné logistické služby pre všetky druhy tovaru, vrátane nebezpečného nákladu. Samostatnú divíziu tvorí logistika potravín, ktorá je súčasťou European Food Network skupiny DACHSER. Tá pokrýva 34 európskych krajín a špecializuje sa na prepravu chladených a nechladených potravinárskych zásielok pre výrobcov, maloobchodníkov a potravinársky priemysel.

Roman Stoličný

Roman Stoličný sa pohybuje v oblasti logistiky už viac ako dvadsať rokov. Svoju kariéru začal v roku 1992 vo Švajčiarsko-slovenskej leteckej Spoločnosti Tatra Air. V rokoch 1995 až 2004 zastával funkciu riaditeľa logistickej spoločnosti Lindbergh Air Freight. Tá sa v roku 2004 stala súčasťou medzinárodného koncernu DACHSER. Roman Stoličný mal na starosti celý proces integrácie, ktorý bol úspešne dokončený k 1. januáru 2010. Od roku 2005 zastáva pozíciu managing directora a člena predstavenstva DACHSER Slovakia.

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás