späť
Informácie o trhu Správy

Ozbrojený konflikt na Ukrajine: vplyv na globálne letecké a námorné nákladné prepravy spoločnosti DACHSER

Radi by sme vás informovali o vplyve ozbrojeného konfliktu na Ukrajine na medzinárodnú leteckú, námornú a železničnú dopravu. Tiež by sme sa s vami radi podelili o to, aké opatrenia sme museli prijať, aby sme čo najviac ochránili dodávateľské reťazce.

Do odvolania pozastavujeme všetky objednávky z a do Ukrajiny. Ďalej už nemôžeme prijímať objednávky / rezervácie na naše železničné spojenie medzi Áziou a Európou. Rovnaké pozastavenie rezervácií platí pre medzikontinentálnu kamiónovú dopravu medzi Áziou a Európou, ak majú byť zásielky prepravované cez Rusko, Bielorusko alebo Ukrajinu. Dôvodom týchto opatrení je, že už nemôžeme zaručiť bezpečný tranzit tovaru našich zákazníkov cez vyššie uvedené krajiny.

Naďalej prijímame objednávky z alebo do Ruska a Bieloruska za predpokladu, že letecké a prepravné spoločnosti budú naďalej ponúkať kapacitu na týchto trasách. V súčasnosti pozorujeme, že prvé lodné a letecké spoločnosti ukončujú svoje aktivity spojené s prepravou do alebo z týchto krajín. Netreba dodávať, že všetky zákazky do/z Ruska a Bieloruska musia plne spĺňať najnovšie vládne sankcie uvalené na tieto krajiny.

Okrem týchto konkrétnych opatrení očakávame ďalšie vplyvy na našu prevádzkovú činnosť. Oblasť konfliktu a krajiny zapojenej do konfliktu zohráva dôležitú úlohu na medzinárodných ropných a energetických trhoch. To už vedie k veľmi dynamickému vývoju cien ropy a tým aj prirážok súvisiacich s ropou, ako sú BAF a palivové príplatky. Ďalší vývoj budeme pozorne sledovať a budeme vás informovať. Navyše sa už začína objavovať nedostatok kapacít na trhu leteckej nákladnej dopravy, pretože európskym aerolinkám je zakázaný vstup do ruského vzdušného priestoru a ruským leteckým spoločnostiam je zakázaný vstup do európskeho vzdušného priestoru.

V tejto chvíli nie je možné predvídať, ako dlho táto situácia potrvá, ani ako sa bude situácia vyvíjať. Budeme sa aj naďalej snažiť nachádzať riešenia pre našich zákazníkov a priebežne vás informovať o budúcom vývoji, aby sme zaistili pokračovanie vašich medzinárodných dodávateľských reťazcov.

Naše tímy po celom svete s vami budú v kontakte. Neváhajte sa, prosím, obrátiť na vašu kontaktnú osobu spoločnosti DACHSER, aby posúdila vašu konkrétnu situáciu a prerokovala ďalšie opatrenia pre vaše letecké, námorné a železničné zásielky.

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Balcova