späť
Správy Tlačové správy

Omnikanálová logistika s inteligentnými dátami

Obchody pre domácich majstrov s “omnichannel” konceptom teraz využívajú naozaj všetky dostupné predajné kanály. Inteligentné logistické riešenia, akými je napríklad tzv. “drop shipment” to podporujú.

Omnikanálová logistika s inteligentnými dátami
Omnikanálová logistika s inteligentnými dátami

Na tohtoročnej výstave záhradnej techniky spoga+gafa v nemeckom Kolíne, ktorá sa konala 1.- 3. septembra, experti z DACHSER DIY-Logistics vysvetľovali, prečo nestačí len inteligentná IT architektúra, ale sú potrebné pokročilé dodávateľské riešenia a vysoká kvalita dát.

Spoločnosti DACHSER Slovakia zaznamenala v roku 2018 až desaťpercentný nárast zisku v oblasti DIY logistiky. Najväčší počet zásielok smeroval do Nemecka, a to viac ako 3200, v celkovej hmotnosti takmer 379 ton. Druhou krajinou, kam smerovalo najväčšie množstvo zásielok bolo Francúzsko s takmer 3050 zásielkami, s celkovou váhou takmer 600 ton.

Aby to, čo znie ako teória jednoducho, v praxi hladko fungovalo, je nevyhnutná inteligentná IT architektúra. Nielen zákazníci chcú vedieť, kde sa v ktoromkoľvek momente nachádza ich tovar. Výrobcovia, poskytovatelia logistických služieb i predajcovia musia úzko spolupracovať a podľa toho koordinovať jednotlivé procesy.

Ralf Meistes, riaditeľ oddelenia DACHSER DIY-Logistics

Vo chvíli, keď sú obmedzené zdroje, sa dáta a siete pre DIY a záhradný priemysel rýchlo stanú faktorom úspechu. Týka sa to najmä logistiky, pretože tu situáciu ovplyvňuje napríklad nedostatok vodičov. Predbežné oznámenie o zásielke a vyššia kvalita dát, napríklad pokiaľ ide o adresy príjemcov, sú kľúčové pre zvýšenie efektivity a udržateľnosti. Umožní to väčšiu flexibilitu, zníži vyťaženie nákladových priestorov a pomáha čo najpresnejšie naplniť kapacitu dopravných prostriedkov. Renomovaní poskytovatelia logistických služieb, medzi ktorých patrí aj DACHSER, preto roky investujú do vlastných, vysoko pokročilých IT systémov, vďaka čomu majú zákazníci rad možností v rámci elektronického prenosu dát.

"Potrubie DYI- Logistiky"

V súčasnosti DACHSER systematicky zapája svoje systémy do procesu predbežného oznámenia o zásielke, aby optimalizoval doručovanie. “Potrubie DIY-Logistiky” Inteligentná logistika v DIY priemysle je vlastne v skratke kombináciou štandardizovaných služieb zo zbernej siete - dopravy, skladovania a ďalších doplnkových služieb a integrovaných IT riešení. DACHSER ponúka svoje Dachser DIY-Logistics priemyselné riešenia už zhruba dvadsať rokov a toto “potrubie DIY-Logistiky”, absolútne synchronizovaný dodávateľský reťazec, je kľúčový pre jeho úspech.

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Balcova