späť
Informácie o trhu Správy

Nový DACHSER magazín je tu!

Logistika je plná inovácií a nové riešenia sa čoraz rýchlejšie stávajú súčasťou každodennej práce. Patria medzi ne alternatívne pohony, široká škála digitálnych aplikácií, inteligentné využívanie dát a noví autonómni pomocníci v tranzitných termináloch a skladoch.

DACHSER magazín 03/2022

Technologický pokrok mení podobu tohto odvetvia. Titulný článok tohto čísla sa však zameriava na ešte dôležitejší faktor pre budúcnosť: ľudí. Bez dobre vyškolených a motivovaných spolupracovníkov sa nemôže v logistike nič rozhýbať –  to platí ako pre prepravu, tak aj pre inovácie. Na strane 6 sa zoznámite s tromi kolegami, ktorí reprezentujú približne 32 000 zamestnancov spoločnosti DACHSER neúnavne pracujúcich pre našich zákazníkov po celom svete.

Ukážkový príklad záväzku voči zákazníkom nájdete na strane 16. DACHSER pracuje pre švajčiarsku spoločnosť Georg Fischer na rôznych miestach po celom svete. V tomto čísle predstavujeme Fredrika Rångeho a jeho tím pôsobiaci v Jönköpingu vo Švédsku. Toto miesto zásobuje celú severnú Európu všetkými druhmi dielov a súčiastok pre potrubné systémy – rýchlo, spoľahlivo a s veľkým nadšením a nasadením.

Inovácie sú nevyhnutnou súčasťou toho, aby zamestnanci spoločnosti DACHSER mohli aj naďalej poskytovať našim zákazníkom to najlepšie. Terminál @ILO má potenciál stať sa novým míľnikom na tejto ceste. Tento "tranzitný terminál budúcnosti" využíva dátové maticové kódy, skenovacie jednotky na strope terminálu, algoritmy založené na umelej inteligencii a špeciálny softvér na vytvorenie digitálneho dvojčaťa – a s ním aj novú úroveň transparentnosti. Na strane 22 sa dozviete viac o tejto technológii a jej potenciáli a spoločne s nami sa môžete pozrieť do dvoch pilotných prevádzok.

Najnovšie vydanie nášho magazínu sa zaoberá aj ďalším dôležitým komponentom pre podporu inovácií a transparentnosti. CEO Burkhard Eling a CDO Stefan Hohm v rozhovore vysvetľujú, prečo je spoločnosť DACHSER súčasťou nadácie Open Logistics Foundation a aká dôležitá je digitalizácia implementovaná v súlade so spoločnými štandardmi ako pre spoločnosť, tak aj pre priemysel ako celok.

Váš DACHSER magazín

Tieto a mnohé ďalšie príbehy nájdete v aktuálnom vydaní. Veríme, že sa vám nové číslo časopisu DACHSER bude páčiť. Stiahnite si náš DACHSER magazín v súbore PDF.

Taktiež si môžete prezrieť predchádzajúce čísla DACHSER magazínu: https://www.dachser.com/en/mediaroom/search?search=Magazinearchive.

DACHSER magazín 3/2022 PDF (7,03 MB)
DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Balcova