späť
Informácie o trhu Správy

Logistické centrum spoločnosti DACHSER v Schönefelde dodáva zdravotnícky materiál na Ukrajinu

Vlna ochoty pomáhať spája berlínske organizácie a firmy. Spoločne dopravujú do regiónu, ktorý je vo vážnej kríze, potrebný tovar. Pre berlínsku skupinu Vivantes, ktorá prevádzkuje nemocnice a zdravotnícke zariadenia, prepravilo logistické centrum DACHSER v Schönefelde viac ako 30 paliet zdravotníckeho materiálu do Poľska, a to až do pohraničnej oblasti s Ukrajinou.

Logistické centrum DACHSER v Schönefelde prepravilo do Poľska viac ako 30 paliet zdravotníckeho materiálu.

Viac ako 30 paliet zdravotníckeho materiálu, ktoré kamión DACHSER naložil, pochádza zo zásob berlínskej nemocničnej skupiny Vivantes. Na paletách sú ochranné masky, obväzy, plienky, dezinfekčné prostriedky, lieky, infúzne roztoky, injekčné striekačky a ďalší potrebný materiál. Vládna starostka Berlína Franziska Giffeyová a ukrajinský veľvyslanec Andrij Melnyk sa večer pred ukrajinským veľvyslanectvom spoločne rozlúčili s kamiónom DACHSERu a jeho vodičom Petrom Großom.

O 16.00 hodine nás nemocnica spoločnosti Vivantes, s ktorou spolupracujeme v rámci logistiky vakcín a rýchlych testov, požiadala, či by sme zaistili zadarmo transport," hovorí Olaf Schmidt, generálny riaditeľ logistického centra DACHSER v Berlíne Brandenburgu. O 18.00 hodine bol kamión pripravený na nakládku, odišiel na ukrajinské veľvyslanectvo a potom na miesto vykládky v Poľsku."

Humanitárna podpora pre obyvateľov Ukrajiny

Vojna na Ukrajine spôsobuje veľké problémy mnohým ľuďom, ktorí musia zostávať v mestách, kde sa bojuje. Iní utekajú do susedných krajín len s niekoľkými vecami a nezostáva im nič. Pre spoločnosť DACHSER ako rodinnú firmu je samozrejmosťou poskytnúť v tejto situácii praktickú pomoc a podporiť uznávané humanitárne organizácie logistickými kapacitami.

Dachser Road Logistics tak bude teraz bezplatne dodávať potrebný tovar a potraviny do distribučných centier humanitárnych organizácií po celej Európe, aby mohli byť zásobovaní napríklad utečenci z Ukrajiny.

Súkromné dary, vrátane darov od zamestnancov spoločnosti DACHSER, však nemôžu byť prijímané a prepravované prostredníctvom tejto siete. Spoločnosť DACHSER samotná nebude do vojnovej zóny žiadny tovar prepravovať.

Mier v Európe je narušený. Teraz je potrebné vynaložiť všetko úsilie na odvrátenie humanitárnej katastrofy. Spoločnosť DACHSER sa na tom bude podieľať.

Organizácie sa môžu s konkrétnymi otázkami obracať na lokálnych vedúcich pobočiek Road Logistics.

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Balcova