späť
Informácie o trhu Správy

DACHSER zahájil vo Freiburgu bezemisné doručovanie

DACHSER Emission-Free Delivery zaisťuje doručovanie zberných zásielok v centre Freiburgu udržateľným spôsobom

Fuso eCanters, StreetScooters, nákladné kolesá: s touto kombináciou elektrických vozidiel bude spoločnosť DACHSER realizovať všetky dodávky do centra mesta Freiburg úplne bez emisií. Pri celkovom zhodnotení prepravy, táto nová služba znižuje emisie CO2 na každej zásielke o 26 percent.

Vo Freiburgu nasadí DACHSER 7,5-tonový čisto elektrický FUSO eCanter
Vo Freiburgu nasadí DACHSER 7,5-tonový čisto elektrický FUSO eCanter

Centru nemeckého Freiburgu DACHSER priradil poštové smerovacie číslo 79098, pričom lokalita zahŕňa aj niektoré mestské časti ako Altstadt, Neuburh a Oberau. Celkovo sa jedná o bezemisnú oblasť. Zákazníci B2B a B2C v tejto ťažko 1,5 km2 širokej zóne získajú všetky svoje zberné zásielky úplne bez emisií. „Pred dvoma rokmi sme úspešne uviedli do prevádzky elektrické nákladné kolesá, takže toto je ďalší logický krok v našej snahe o zlepšenie kvality ovzdušia a života v centre Freiburgu," uvádza Michael Gauditz, generálny riaditeľ logistického centra DACHSER vo Freiburgu.

Počas nasledujúcich dvoch rokov budeme skúmať vybrané európske metropolitné oblasti, aby sme postupne identifikovali problematické miesta v centrách miest a implementovali koncept DACHSER Emission-Free Delivery.

Stefan Hohm, Riaditeľ Corporate Solutions, Research & Development, DACHSER

Na zabezpečenie týchto bezemisných dodávok nasadí DACHSER okamžite 7,5-tonový plne elektrický FUSO eCanter − ľahký nákladný automobil, ktorý bude dodávať tovar buď priamo k zákazníkom, alebo do mikrohubu prevádzkovaného partnerskou spoločnosťou VeloCARRIER/Roc-Ket Cargo Bikes, ktorý sa nachádza v blízkosti centra. Tam sú menšie zásielky prekladané do elektrických nákladných kolies alebo StreetScooters a je zabezpečené doručenie až na miesto určenia. Dobíjacie stanice pre elektrické nákladné vozidlá sa nachádzajú v pobočke spoločnosti DACHSER v priemyselnom parku v Breisgau južne od Freiburgu, ktorý rovnako ako všetky pobočky poskytovateľov logistických služieb v Nemecku, nakupuje 100 percent elektrickej energie z vodných zdrojov.

Ak vezmeme celkovo prepravu, zberná služba a diaľková preprava sa vykonávajú pomocou konvenčných dieselových nákladných vozidiel − táto nová služba znižuje emisie oxidu uhličitého v priemere o 26 percent na každú zásielku, emisie častíc o približne 47 percent a emisie oxidov dusíka približne o 41 percent.

Elektrické vozidlá pre distribúciu v mestách

DACHSER Emission-Free Delivery, inovatívny koncept mestskej logistiky, je postavený na modulárnej sade nástrojov pre dodávky v centrách miest. Spoločnosť DACHSER zavádza tento koncept do praxe v centre Stuttgartu od roku 2018 a nedávno zaviedla tento koncept bez emisií tiež v Osle. "Je to sľubný začiatok, ale pred nami je ešte dlhá cesta, najprv musíme vyriešiť problémy týkajúce sa dostupnosti nákladných vozidiel s alternatívnymi pohonmi," vysvetľuje Stefan Hohm, riaditeľ Corporate Solutions, Research & Development, ktorý má na starosti inovačný projekt City Distribution v spoločnosti DACHSER. Zároveň zostáva optimistickým: „Počas nasledujúcich dvoch rokov budeme skúmať vybrané európske metropolitné oblasti, aby sme postupne identifikovali problematické miesta v centrách miest a implementovali koncept DACHSER Emission-Free Delivery."

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Balcova