späť
Informácie o trhu Správy

DACHSER zabezpečil dlhodobú kapacitu pre letecké cargo

DACHSER Air & Sea Logistics predlžuje svoj charterový program na trase medzi Šanghajom a Frankfurtom na obdobie od mája 2022 do apríla 2024. To umožňuje poskytovateľovi logistických služieb naďalej ponúkať svojim zákazníkom spoľahlivé prepravné kapacity. DACHSER lieta na širokotrupom lietadle medzi Áziou a Európou dva dni v týždni, pričom naraz prepraví 33 ton nákladu.

Charterový program spoločnosti DACHSER ponúka zákazníkom leteckej nákladnej prepravy dodatočnú kapacitu, na ktorú sa môžu pri plánovaní spoľahnúť.

Charterový program spoločnosti DACHSER ponúka zákazníkom leteckej nákladnej prepravy ďalšiu kapacitu, na ktorú sa môžu spoľahnúť pri plánovaní – najmä teraz, keď obchodné cesty medzi Áziou a Európou tvrdo zasiahla blokáda v Šanghaji, ako aj vojna na Ukrajine a súvisiace sankcie. „Dopyt našich zákazníkov po charterovej kapacite zostáva rovnako vysoký ako kedykoľvek predtým,“ hovorí Timo Stroh, vedúci globálnej leteckej prepravy v spoločnosti DACHSER. „Preto sme vytvorili vlastnú dopravnú sieť s pravidelnými spojeniami medzi Áziou, Európou a Severnou Amerikou, aby sme boli schopní ponúkať flexibilné riešenia.“

Možnosť v náročných časoch

Vplyvy, ktoré má súčasná situácia na svetových trhoch, pociťuje aj letecká nákladná doprava. Nedostatok kapacít bol citeľný už pred pandémiou a situácia sa v posledných mesiacoch ešte výrazne zhoršila. Uzatvorenie vzdušného priestoru v dôsledku vojny na Ukrajine predĺži lety približne o dve a pol hodiny. To znamená, že je potrebné prevážať viac paliva, ktorého cena sa zvýšila a jeho hmotnosť znižuje možné zaťaženie nákladom.

„Prevádzka našich vlastných charterových spojení otvára možnosti pre dostatočné kapacity a dáva nám určitý stupeň nezávislosti, ak ide o manipuláciu,“ hovorí Stroh. Sieť leteckej nákladnej dopravy spoločnosti DACHSER je tiež úzko prepojená s jej európskou pozemnou dopravnou sieťou, takže zákazníci profitujú z komplexnej prepravy jej leteckých nákladných zásielok medzi Európou a Áziou. „Dokonca aj v týchto ekonomický turbulentných časoch si stojíme za našimi vlastnými chartami a zaisťujeme predvídateľné prepravné kapacity pre našich zákazníkov.“

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Balcova