späť
Správy Tlačové správy

DACHSER pomáha v boji s ochorením COVID-19

DACHSER Air & Sea Logistics prepravil z Mexika do Nemecka 3,25 miliónov respirátorov. Tam ich potom DACHSER Road Logistics rozviezol do rôznych nemocníc.

DACHSER prepravil 3,25 miliónov respirátorov z Mexika do Nemecka

DACHSER Air & Sea Logistics prepravil prostredníctvom charterového špeciálu Boeing 787 3,25 miliónov respirátorov triedy FFP-3 z Mexika do Frankfurtu. Ešte pred jeho pristátím sa na letisku vo Frankfurte naplno rozbehli prípravy na prednostné spracovanie letu. Náklad bol vyložený, prešiel cez importnú bránu DACHSERu a s pomocou pozemnej prepravnej siete bol rozvezený do nemocníc po celom Nemecku. “Naše tímy v Mexiku a Nemecku predviedli mimoriadny výkon,” prehlásil Timo Stroh, riaditeľ globálnej leteckej prepravy v DACHSERi. ”Najmä v týchto ťažkých časoch sa DACHSER môže spoľahnúť na svoju skvelú sieť.”

Na špeciálnu výzvu reagovali flexibilným riešením

DACHSER Air & Sea Logistics momentálne organizuje najrôznejšie charterové výmeny, aby svojim zákazníkom ponúkol inteligentné riešenia ich prepravných potrieb aj v týchto komplikovaných podmienkach, ktoré na trhu panujú. Okrem trasy Mexiko – Frankfurt DACHSER obsluhuje aj linky Frankfurt – Šanghaj a Chicago – Frankfurt, a to v oboch smeroch. “Vďaka úzkemu prepojeniu s našou pozemnou prepravnou sieťou môžeme našim zákazníkom ponúknuť priame spojenie od odosielateľa k adresátovi,” hovorí Alexander Tonn, Managing Director Európskej logistiky pre Nemecko, ktorý zodpovedá za obchod s priemyselným tovarom v Nemecku zabezpečovaný spoločnosťou DACHSER.

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Balcova