späť
Informácie o trhu Správy

DACHSER logistické centrum Bratislava otvára novú prekládkovú halu

DACHSER Slovakia ukončil 9. septembra 2019 práce na rozšírení existujúcich skladovacích priestorov DACHSER logistického centra Bratislava v Lozorne a to o viac ako 3000 m2. S najnovšou investíciou vo výške približne 3 milióny eur dochádza k výraznému zväčšeniu súčasných priestorov a navýšenie počtu nakladacích brán. Tých bude o 31 viac, jedna z nich označená XXL je určená pre nadrozmerné zásielky. Nová prekládková hala bude vybavená najmodernejšími technológiami pre potreby transportu.

Prekládkova hala v DACHSER Logistické centrum Bratislava
Prekládkova hala v DACHSER Logistické centrum Bratislava

Nová hala ponúka viacero technických inovácií, z ktorých niektoré doteraz nie sú bežným štandardom. „Hala bude napríklad vybavená inteligentným LED osvetlením vo vnútorných i vonkajších priestoroch, pričom jeho intenzita sa bude meniť podľa aktuálnych potrieb či v závislosti od dostupného denného svetla,“ vysvetľuje Roman Stoličný, generálny riaditeľ DACHSER Slovakia.

Snímače pravdaže zaznamenávajú aj pohyb, takže svetlo bude reagovať aj na prítomnosť osôb v hale. Samozrejmosťou je prepracovaný bezpečnostný kamerový systém prepojený na automatické vyhľadávanie zásielok podľa čísel a označenia zásielky vo všetkých priestoroch skladu, vrátane vonkajších oblastí a tiež najmodernejší protipožiarny systém EPS.

Roman Stoličný, generálny riaditeľ DACHSER SLOVAKIA

Technologické novinky sa objavia aj v rámci programov zabezpečujúcich efektívnu prevádzku skladu a expedovanie zákaziek. V celom sklade bude rádiofrekvenčné pokrytie zaisťujúce jednoduchú komunikáciu medzi jednotlivými stanovišťami. Najmodernejšia obrazovka ETA Screen bude pomáhať zaznamenávať aktuálne a plánované príchody a odchody  jednotlivých liniek. Pre uľahčenie expedície zákaziek sa počíta s rozšírením moderných skenerov na identifikáciu čiarových SSCC kódov. Samozrejmosťou bude aj doplnenie Ipointov - informačných bodov - vo vychystávacích zónach pre konečnú kontrolu jednotlivých nakládok. Pracovníci budú tiež môcť využívať najmodernejšie handheld zariadenia, ktorými si kedykoľvek môžu overiť prítomnosť konkrétnej zásielky v prekládkovej hale. Optimalizácia pri nakládkach sa zabezpečí vďaka možnosti nakladania dvojpodlažných kontajnerov, čím sa maximalizuje využitie ich vnútorného priestoru a zároveň zvýši aj celková kapacita.

Spokojnosť zákazníkov je našou prioritou

Nová prekládková hala DACHSER logistického centra Bratislava bola stavebne dokončená a v súčasnosti sa uvádza do plnej prevádzky. „Veríme, že vďaka navýšeniu kapacity našich skladovacích priestorov v Lozorne a zavedeniu najnovších technológií, budeme schopní spracovávať tok tovarov ešte efektívnejšie a jeho doručenie k cieľovým zákazníkom bude rýchlejšie a efektívnejšie. Spokojnosť našich zákazníkov je našou najvyššou prioritou, preto sa snažíme pružne reagovať na požiadavky trhu a neustále zlepšovať nami ponúkané služby,“ uzatvára Roman Stoličný.

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Balcova