späť
Informácie o trhu Správy

DACHSER dlhodobo rozširuje charterové aktivity

DACHSER Air & Sea Logistics posilnil svoj charterový program na trase medzi Hongkongom a Európou dlhodobým kontraktom. Vďaka tomu bude poskytovateľ logistických služieb schopný od januára 2022 do marca 2024 ponúknuť svojim zákazníkom spoľahlivú kapacitu leteckej nákladnej dopravy.

Spoločnosť DACHSER Air & Sea Logistics posilňuje svoj charterový program na trase medzi Hongkongom a Európou dlhodobou zmluvou.

V budúcnosti bude spoločnosť DACHSER prevádzkovať lietadlá Boeing 747-400F na trase Hongkong - Liége a späť. Toto lietadlo, ktoré lieta v pevne stanovených časoch, môže prepraviť až 100 ton nákladu. „Dopyt po leteckej nákladnej doprave je na historickom maxime,“ hovorí Timo Stroh, vedúci globálnej leteckej nákladnej dopravy v spoločnosti DACHSER. „Kapacita leteckej nákladnej dopravy je úplne nedostatočná. Takže sa budeme aj naďalej spoliehať na silnú sieť s našou vlastnou kapacitou a plánovať včas, prediktívne a dlhodobo.“

Flexibilita vďaka alternatívnym trasám

Aby sa predišlo obmedzeniam pri odosielaní tovaru, spoločnosť DACHSER Air & Sea Logistics pôsobí na menších letiskách, ako je Liège v Belgicku. Toto miesto je dobre napojené na sieť pozemnej dopravy poskytovateľa logistických služieb, čo urýchľuje procesy vyzdvihnutia a doručenia. „Naše skúsenosti s integrovanou sieťou nám umožňujú ponúknuť kompletné riešenie z jedného zdroja od prepravy z továrne, až ku konečnému zákazníkovi,“ hovorí Stroh. „Najmä v náročných časoch si zabezpečenie stabilného a spoľahlivého trhu vyžaduje inteligentné a kreatívne riešenia.“

Vytvorením vlastnej špecializovanej siete leteckej nákladnej dopravy vytvára spoločnosť DACHSER pre svojich zákazníkov istotu a stabilitu na najdôležitejších trasách nákladnej dopravy medzi Európou, Áziou a USA, a to aj v čase výrazného nedostatku kapacity. Len v roku 2021 poskytovateľ logistických služieb vybavil 175 charterových letov s dvanástimi pravidelnými odletovými miestami a 15 destináciami. „Reagujeme na dopyt a ponúkame našim zákazníkom transparentné plánovanie, ako aj spoľahlivé služby vďaka pevne stanoveným časom prepravy,“ hovorí Stroh.

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Balcova