späť
Informácie o trhu Správy

Burkhard Eling preberá úlohu CEO skupiny DACHSER

Nová generácia nastúpila: Nová výkonná rada do nového roku

Prvého januára sa Burkhard Eling stal výkonným riaditeľom (CEO) a tlačovým hovorcom výkonnej rady logistického poskytovateľa DACHSER. Bude zodpovedný za oddelenie Corporate Strategy, Human Resources a Marketing, ktoré taktiež zahŕňa Corporate Key Account Management a Corporate Governance & Compliance. Eling nastupuje po Bernhardovi Simonovi, ktorý prevezme predsedníctvo v dozornej rade rodinného podniku v polovici roka 2021.

S účinnosťou od 1. januára 2021 se Burkhard Eling stal Chief Executive Officerem (CEO) a tlačovým hovorcom výkonnej rady mezinárodnej logistickej skupiny DACHSER.
S účinnosťou od 1. januára 2021 se Burkhard Eling stal Chief Executive Officerem (CEO) a tlačovým hovorcom výkonnej rady mezinárodnej logistickej skupiny DACHSER.

Do dozornej rady sa spoločne so Simonom presúva aj bývalý prevádzkový riaditeľ Road Logistics, Michael Schilling. V reakcii na to spoločnosť DACHSER urobila ďalšie zmeny vo výkonnej rade k 1. januáru 2021. Dvaja dlhoroční manažéri DACHSERu boli povýšení do riadenia prevádzkovej oblasti spoločnosti: Stefan Hohm sa stáva Chief Development Officer (CDO) a Alexander Tonn prevádzkovým riaditeľom pozemnej logistiky (COO) Road Logistics. K nim sa vo výkonnej rade pridáva Robert Erni, ktorý prichádza zo spoločnosti DSV Panalpina a nastúpil do DACHSERu 1. septembra 2020. Tu prevzal úlohu finančného riaditeľa (CFO). Päťčlenný tím výkonnej rady dopĺňa Edoardo Podestà, ktorý je na pozícii COO obchodnej oblasti Air & Sea Logistics od októbra 2019.

Burkhard Eling (49) nastúpil do spoločnosti DACHSER v roku 2012 ako zástupca riaditeľa oddelenia pre financie, právne a daňové záležitosti. Do výkonnej rady nastúpil na pozíciu finančného riaditeľa (CFO) v roku 2013, od toho času bol zodpovedný za strategický a inovačný program spoločnosti DACHSER. Eling vyštudoval priemyselné inžinierstvo. Svoju kariéru začal v stavebných spoločnostiach Hochtief AG a Philipp Holzmann AG. Do spoločnosti DACHSER nastúpil po pôsobení v strojárenskej a servisnej skupine Bilfinger SE, kde bol vedúcim oddelenia kontrolingu a interného auditu a zastával pozíciu CFO v jej americkej dcérskej spoločnosti.  

Spolu s mojimi kolegami v predstavenstve preberáme riadenie v mimoriadne stabilnej a rýchlo sa rozvíjajúcej spoločnosti, ktorú ani výzvy koronavírusovej krízy nedokázali poraziť. Vďaka svojmu obrovskému know-how a oddanosti logistike sa ľuďom v spoločnosti DACHSER podarilo udržať dodávateľské reťazce našich globálnych zákazníkov v chodu aj za týchto nepriaznivých podmienok.

Burkhard Eling, CEO skupiny DACHSER

„Vďaka dôvere a podpore zakladajúcej rodiny zachováme ako výkonná rada celkovo jedinečnú, na ľudí orientovanú kultúru rodinnej spoločnosti DACHSER. Zároveň budeme so zdravým sedliackym rozumom a agilitou pokračovať v rozvoji spoločnosti k tomu, aby sa stala najintegrovanejším logistickým providerom na svete," pokračuje Eling.

Nový tím výkonnej rady má bohaté skúsenosti

Alexander Tonn (47) je od 1. januára 2021 novým členom výkonnej rady spoločnosti DACHSER. Ako COO Road Logistics bude zodpovedný za európsku sieť pozemných prepráv spoločnosti pre priemyselné tovary a potraviny. Okrem toho bude aj naďalej viesť obchodnú divíziu European Logistics Nemecko. Alexander Tonn v spoločnosti pôsobí už viac ako 20 rokov. Zastával manažérske pozície, okrem iného v logistickom centre Allgäu spoločnosti DACHSER v Memmingene a v centrále spoločnosti, kde niekoľko rokov zodpovedal za oblasť služieb kontraktnej logistiky spoločnosti po celom svete.

Stefan Hohm (48) bude na čele novovytvorenej divízie IT & Development ako Chief Development Officer (CDO). Hohm pracuje v spoločnosti DACHSER už 27 rokov, počas ktorých riadil okrem iného pobočky v Erfurte (Durínsko) a Hofe (Horné Franky). V poslednom čase pôsobil ako Corporate Director pre oblasť výskumu a vývoja a tiež korporátnych riešení. Okrem ďalšieho rozvoja IT teraz zodpovedá tiež za oblasť kontraktnej logistiky.

Nástupcom Burkharda Elinga na pozícii CFO je Robert Erni (54), logistický finančný manažér s medzinárodnými skúsenosťami, ktorý sa ujal pozície CFO 1. januára 2021 po absolvovaní štvormesačnej fázy zapracovania a prevedenia kompetencií. Pred príchodom do spoločnosti DACHSER pôsobil Švajčiar Robert Erni takmer sedem rokov na pozícii Group CFO v logistickej spoločnosti Panalpina.

V oblasti leteckej a námornej prepravy spoločnosti DACHSER nedošlo k žiadnym zmenám. Túto divíziu vedie od októbra 2019 Edoardo Podestà, COO Air & Sea Logistics. 58-ročný Talian sídliaci v Hongkongu sa stal výkonným riaditeľom spoločnosti DACHSER pre leteckú a námornú prepravu v ázijsko-pacifickom regióne v roku 2014. Do spoločnosti nastúpil v roku 2003 v rámci akvizície z joint venture s Züst Ambrosetti Far East Ltd.

 

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Balcova