späť
Informácie o trhu Správy

DACHSER rozširuje svoje prevádzky v Überherrne

DACHSER uviedol v Überherrne do prevádzky druhý sklad a nový kancelársky priestor. Toto rozšírenie zvýši zmluvnú logistickú kapacitu priestoru na 62 000 m2 s celkovým úložným miestom pre 110 000 paliet.

Zľava: Alexander Tonn, riaditeľ európskej logistiky nemeckého DACHSERu, Peter Altmaier, nemecký Spolkový minister hospodárstva a energetiky a Oliver Wild, generálny riaditeľ logistického centra DACHSERu v Sársku.

DACHSER prevádzkuje zariadenie v priemyselnej zóne Häsfeld/Überherrn v nemeckom spolkovom štáte Sársko od roku 2002. Oliver Wild, generálny riaditeľ sárského logistického centra, opisuje výhody lokality: “V ostatnom čase založilo svoje pobočky v Überherrn mnoho spoločnosti, pretože má príhodnú polohu v blízkosti troch krajín, čo poskytuje ideálne podmienky pre výrobu, logistiku a služby. Vďaka tomu sa jedná o skvelé miesto aj pre budúci rast DACHSERu.” V roku 2016 pribudol k existujúcemu logistickému centru zmluvný logistický sklad s rozlohou 11 000 m2 a s miestom pre 22 000 paliet. Teraz, sotva o dva roky neskôr, bolo toto zariadenie znovu zväčšené, takže ponúka 19 000 m2 plochy pre skladovanie vo výškach a miesto pre 35 000 paliet, rovnako ako 300 m2 kancelárskych priestorov. Celková investícia sa pohybuje vo výške okolo 15 miliónov eur.

Nemecký Spolkový minister hospodárstva a energetiky Peter Altmaier sa zúčastnil slávnostného otvorenia, kde povedal: "Vďaka dobre rozvinutej infraštruktúre, vysokej kvalite logistických technológií a vysoko kvalifikovanej pracovnej sile, je Nemecko na špičke svetového rebríčka logistiky. Pochopiteľne, logistika je jedným z najdôležitejších priemyselných odvetví v našej krajine. Je to chrbtica našej ekonomiky založenej na deľbe práce a hrá prím vo všetkých ekonomikách podobných tej nemeckej. Čo je z veľkej časti zásluhou DACHSERu."

Überherrn

Anke Rehlinger, sárska Ministerka hospodárstva, práce, energetiky a dopravy, ktorá tiež navštívila nové zariadenie, povedala: "Silné logistické spoločnosti sú neodmysliteľnou súčasťou konkurenčných obchodných lokácií. Sársko, so svojím centrálnym umiestnením v srdci Európy a silným exportným sektorom, rozhodne potrebuje pevný logistický priemysel. Spoločnosti ako DACHSER, ktoré neustále vylepšujú portfólio ponúkaných služieb, sú tu základným obchodným partnerom. A táto investícia do rozšírenia logistického centra je jasnou ukážkou podpory pre Sársko ako obchodný priestor. Prajem DACHSERu do budúcnosti veľa úspechov."

Európska sieť DACHSERu ponúka kombináciu odborného skladovania s krátkou dopravnou dobou, čo láka stále viac spoločností k uzatvoreniu logistickej zmluvy na mieru. Takéto usporiadania zahŕňajú niekoľko logistických funkcií ako dopravu, cieľovú vykládku, uskladnenie a ďalšie služby. Alexander Tonn, riaditeľ európskej logistiky pre DACHSER v Nemecku hovorí: "Logistika sa už dávno stala kľúčovým prvkom pre úspech výrobných spoločností. Z toho dôvodu DACHSER už roky investuje do svojich zmluvných logistických služieb a plánuje rozširovanie svojich logistických centier, ako k tomu došlo tu v Überherrne. "

Überherrn hrá v sieti DACHSER špeciálnu úlohu. Navyše, na pravidelné denné operácie slúži logistické centrum v noci ako Eurohub – jeden z troch hlavných uzlov DACHSERu pre európske manipulačné zoskupenia. Každodenné odchody z 339 miest po celej Európe zaručujú dopravný čas od 24 do 48 hodín. Okolo 660 zamestnancov zabezpečuje hladký výdaj v priemere 71 800 metrických ton mesačného objemu tranzitu. Európske náklady sa koordinujú so službami vzdušnej a námornej logistiky DACHSERu, ktoré sú v pobočke Überherrn takisto prítomné.

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás