Kariéra Mediaroom

Profil spoločnosti DACHSER Slovakia

Príbeh spoločnosti DACHSER dokonale ukazuje, ako sa dynamická spoločnosť môže rozvíjať a adaptovať v súlade s technologickým pokrokom a ako globalizácia ovplyvňuje odvetvie logistiky. Spoločnosť DACHSER skoro rozpoznala vznikajúce príležitosti a chopila sa ich oboma rukami, pričom sa z miestnej špedície zmenila na poprednú logistickú spoločnosť.

Dnes predstavujeme symbol moderných, efektívnych a logistických riešení založených na technológii. Tieto riešenia stavajú na dôslednej integrácii našich globálnych prepravných a skladovacích sietí, dlhodobých partnerstvách a konzistentnom digitálnom zosieťovaní na svete. Vďaka uplatňovanému viackanálovému prístupu, v ktorom sú všetky distribučné kanály úspešne prepojené, môžeme našim zákazníkom ponúknuť bezpečný a spoľahlivý systém pre ich najnáročnejšie logistické požiadavky.

Od začiatku sa stratégia spoločnosti DACHSER zameriava na udržateľný rast svojich sietí. Nové regióny a trhy sa vždy rozvíjali zakladaním pobočiek a národných organizácií alebo akvizíciou spoločností, ktoré sa dali dokonale začleniť do existujúcej siete. Našou najvyššou prioritou je konzistentne udržiavať firemnú stratégiu a hodnoty.

Dôležité míľniky v histórii našej firmy

2023 - DACHSER kupuje potravinársku logistickú spoločnosť Müller, čím si zabezpečuje poprednú sieť distribúcie potravín v Holandsku.

DACHSER plánuje oblasti s nulovými emisiami v ďalších desiatich mestách. V centre pozornosti sú predovšetkým európske metropolitné regióny, kde je DACHSER zastúpený vlastnými pobočkami v obchodnej jednotke European Logistics.

Akvizíciou leteckej a námornej špeditérskej spoločnosti ACA International DACHSER rozširuje svoju vlastnú sieť na šesť miest v Austrálii a na Novom Zélande.

DACHSER rozširuje svoju prítomnosť o dve obchodné zastúpenia v juhovýchodnej Ázii (Chiang Mai, Thajsko a Da Nang, Vietnam).

2022 - Spoločnosť DACHSER kupuje poskytovateľa logistického softvéru kasasi a kúpou posilňuje svoje odborné znalosti v oblasti telematiky, konektivity, umelej inteligencie (AI) a internetu vecí (IoT).

DACHSER získava zvyšných 50 percent akcií vo svojich maďarských spoločných podnikoch 'Liegl & DACHSER Szállítmányozási és Logisztikai Kft.' a 'Liegl & DACHSER ASL Hungary Kft.'

2021 - Burkhard Eling začína ako generálny riaditeľ spoločnosti DACHSER. Generačná výmena dokončená: s novým tímom Výkonnej rady v novom roku.

DACHSER rozširuje bezemisné doručovanie do miest v jedenástich európskych mestách. Bezemisná dodávka DACHSER je tak súčasťou dlhodobej stratégie ochrany klímy.

Od 1. januára 2021 je DACHSER členom Nemeckej asociácie vodíkových a palivových článkov (DWV), záujmovej skupiny, ktorá od roku 1996 podporuje rýchle uvedenie vodíka ako nosiča energie a technológie palivových článkov na trh.

2020 - DACHSER zriaďuje Výkonnú radu pre budúcnosť. Tím budúcej správnej rady Burkharda Elinga sa ujíma vedenia od 1. januára 2021; Bernhard Simon a Michael Schilling sa stanú členmi dozornej rady v roku 2021.

2018 - Po akvizícii 100 % talianskej potravinárskej logistickej spoločnosti Papp Italia spoločnosťou DACHSER v roku 2017 sa táto akvizícia teraz odráža aj v názve: s okamžitou platnosťou bude pobočka vo Verone v severnom Taliansku fungovať pod názvom DACHSER Italy Food Logistics S.R.L.

Dobré vyhliadky pre centrá miest sužované výfukovými plynmi a dopravnými zápchami: V Stuttgarte DACHSER po prvýkrát zriadil bezemisnú doručovaciu oblasť pre kusové zásielky tovaru.

2017 - DACHSER zakladá Enterprise Lab vo Fraunhofer IML. DACHSER Enterprise Lab dopĺňa vlastné výskumné a vývojové kapacity spoločnosti DACHSER o dôležité kompetencie a flexibilný prístup k špecialistom.

2015 - DACHSER mení svoju právnu formu na Societas Europaea (SE), čím kladie pevné základy pre budúcnosť. Neexistujú žiadne plány na transformáciu rodinného podniku na verejný. Manažérske štruktúry v pobočkách po celom svete sa prispôsobujú veľkosti firmy.

DACHSER zintenzívňuje svoju iniciatívu pre profesionálnych vodičov a implementuje holistický koncept na podporu profesionálnych vodičov s DACHSER Service und Ausbildungs GmbH.

2014 - DACHSER zakladá logistický uzol pre prepravu potravín v Erlensee, v Hesensku.

2013 - Dvanásť európskych prepravcov potravín zakladá European Food Network: Táto asociácia stabilných partnerov od svojho založenia je príkladom logistickej siete s absolútne hladkou prevádzkou, riadenou jednotnými štandardmi.

2011 - DACHSER zakladá ďalšie európske uzly vo francúzskom meste Clermont-Ferrand a v Bratislave, hlavnom meste Slovenska.

2002 - DACHSER zakladá európsky uzol v mestečku Überherrn, v Sársku.

1990 - Ako iniciátor štandardizácie čiarových kódov v logistickom priemysle vo forme globálneho identifikačného systému EAN/NVE spoločnosť opäť potvrdzuje, že je priekopníkom a inovátorom v logistickom priemysle.

1982 - Spúšťa DACHSER Food Logistics, služba zameraná na prepravu čerstvých, vysoko kvalitných potravín citlivých na teplotu.

1980 - DACHSER rozbieha vývoj interných IT aplikácií pomocou moderných komunikačných technológií.

1971 - Prostredníctvom konverzie výmenných mostíkov v rámci celej flotily a adaptácie prevádzkových procesov spoločnosť DACHSER upevňuje svoje miesto lídra inovácií v odvetví.

1951 - Thomas Dachser ako prvý nákladný prepravca otvára kanceláriu pre leteckú prepravu na letisku v Mníchove.

1934 - V Nemecku sa otvárajú prvé pobočky; rodinný podnik začína expandovať.

1930 - Thomas Dachser zakladá prepravnú spoločnosť v Kemptene ako one-man prevádzku.

Toto je len stručné zhrnutie histórie spoločnosti DACHSER. Všetky míľniky môžete nájsť na našej firemnej webstránke.

Vaše upozornenia sú pre nás dôležité!

Ak by ste mali poznatky o potenciálnom porušení pravidiel v spoločnosti, tu nájdete ďalšie informácie o ich nahlásení oddeleniu Compliance Office.

Stiahnuť

Poslanie

Všetko o dodržiavaní pravidiel spoločnosti nájdete na našej firemnej stránke.

Obchodný poriadok spoločnosti DACHSER

Tento obchodný poriadok sa vzťahuje na všetkých zamestnancov a organizačné jednotky spoločnosti Dachser na celom svete. Popisuje záväzné princípy postupov, ktoré musí každý dodržiavať. Pomôže to zabezpečiť dlhodobý úspech našej spoločnosti.

Stiahnuť

Etický kódex spoločnosti DACHSER pre obchodných partnerov

„Kódex správania obchodných partnerov DACHSER“ je orientáciou pre všetky spoločnosti, ktoré chcú vstúpiť do obchodných vzťahov so spoločnosťou DACHSER.

Stiahnuť

Prečítajte si viac o spoločnosti DACHSER Slovakia

Informácie o krajine
Viac
Manažment krajiny
Viac