Kariéra Mediaroom

DACHSER Fashion Logistics – odborné znalosti v oblasti logistiky pre odborníkov z oblasti módy

Svet módy je rýchly. Intervaly medzi uvedením nových kolekcií na trh sa neustále skracujú a módny priemysel, ako aj maloobchodný sektor potrebujú efektívne a spoľahlivé logistické stratégie na dodanie tovaru na miesta predaja v dokonalom stave a čo najrýchlejšie. Je nevyhnutné mať vyladené logistické riešenia s optimálnym stupňom štandardizácie v kombinácii s maximálnou flexibilitou. Divízia DACHSER Fashion Logistics má tieto odborné znalosti a ponúka špeciálne riešenia pre módne odvetvie, ktoré sú špeciálne prispôsobené komplexným logistickým úlohám vášho priemyslu.

S divíziou DACHSER Fashion Logistics ako vaším partnerom môžete využívať výhody našich odborných znalostí v oblasti logistiky textilu, globálnej siete spoločnosti DACHSER a našich zmluvných logistických riešení a služieb skladovania. Ďalšou výhodou je, že naše integrované IT riešenia zabezpečujú transparentnosť a integráciu nepretržitým poskytovaním spoľahlivých a ľahko dostupných informácií. Vďaka inovatívnym prepravným systémom Roll&GOH a ProFashional Box prepravíme váš módny tovar na miesto určenia spoľahlivo, včas a nepoškodený, aby sme pre vás vytvorili ten správny „magický moment“. Váš zákazník si potom môže vybrať svoj obľúbený kúsok z nového sortimentu tovaru ihneď po doručení. Žijeme podľa nášho motta – správny tovar v správnom čase v dokonalom stave na správnom mieste.

DACHSER Fashion Logistics
DACHSER Fashion Logistics

Ušetrite čas a peniaze vďaka našej službe prepravy zaveseného tovaru

Divízia DACHSER Fashion Logistics vyvinula dve inovatívne riešenia šetrné k životnému prostrediu pre zavesený a naplocho zabalený tovar určený na priame doručenie na miesto predaja, ako aj pre leteckú nákladnú dopravu, ktoré vám poskytujú značné výhody v oblasti nákladov: Roll&GOH a ProFashional Box. Oba produkty sa vyznačujú úžasne vysokou úrovňou opätovnej použiteľnosti a výrazným zvýšením efektívnosti v rámci vášho dodávateľského reťazca, ako aj možnosťou transparentného sledovania.

Roll&GOH

Náš exkluzívny prepravný box DACHSER Roll&GOH vám umožní naraz posielať zavesený aj naplocho zabalený tovar po celej Európe. Box na kolieskach dodajú priamo do obchodu naši vyškolení kuriéri bez akýchkoľvek ďalších obalových materiálov. Tovar sa potom môže vybrať v zavesenom stave bez pokrčenia. Odborníci na oblasť módy v spoločnosti DACHSER vám poskytnú profesionálne rady o tom, ako čo najlepšie pripraviť tento prepravný box a efektívne ho využívať na úsporu času a peňazí. Boxy sa môžu dopraviť do obchodu pomocou tichých koliesok. Tovar je bezpečne zabalený a chránený pred dažďom a prachom. Výhodou je, že prvotriedny tovar sa môže okamžite a v dokonalom stave umiestniť na závesné tyče a na výstavné plochy v obchode bez časovo náročnej dodatočnej práce. Okrem optimálnej manipulácie a rýchleho dodania prináša systém Roll&GOH menšie množstvo odpadu z obalov, čím prispieva k ochrane životného prostredia.

Stručný prehľad vašich výhod:

 • Odborné znalosti špecifické pre dané odvetvie
 • Vysokokvalitná služba doručenia s použitím inovatívnych prepravných boxov
 • Vyškolený personál, ktorý sa špecializuje na potreby módneho priemyslu
 • Rýchle a spoľahlivé dodanie
 • Štandardizované procesy a postupy vo všetkých pobočkách – na celom svete
 • Individuálne logistické riešenia prispôsobené požiadavkám zákazníka
 • Globálne pôsobenie a celosvetová kontrola nad vaším dodávateľským reťazcom
 • Nepretržité monitorovanie a znižovanie uhlíkovej stopy našich zákazníkov
 • Silná európska dopravná sieť s rýchlym a flexibilným prístupom na všetky trhy predaja a obstarávania na celom svete

Podrobnosti o divízii DACHSER Fashion Logistics:

ProFashional Box

Tento inovatívny prepravný box umožňuje mimoriadne efektívnu prepravu zaveseného a naplocho zabaleného tovaru po celom svete leteckou nákladnou dopravou. Box ProFashional je špeciálne optimalizovaný pre jednotkové nákladné zariadenia (ULD). S prepravným boxom ProFashional vám ponúkame inovatívne obalové riešenie, ktoré vám umožní zasielať tovar nákladovo efektívnejšie a s najvyšším stupňom ochrany. Jednoduchá manipulácia, dokonale využitý priestor a opätovná použiteľnosť hovoria samy za seba. Ďalšou výhodou je, že všetky súčasti tohto prepravného boxu v prázdnom stave možno uložiť do plochej škatule optimalizovanej na prepravu.

Vaša silná logistická sieť pre profesionálov z oblasti módy

Vaše produkty dopravíme na všetky európske trhy a kľúčové trhy na celom svete pomocou efektívnej a širokej siete. Naše komplexné služby leteckej a námornej prepravy, ako aj skladovanie so zmluvnými logistickými službami sú základnými kameňmi úspechu globálne orientovaných dodávateľských reťazcov.

Ponúkame vám:

 • Celoeurópske štandardy logistického spracovania a transparentnosť procesu prepravy od začiatku až do konca
 • Prístup k našej rozsiahlej sieti cestnej, leteckej logistiky a námornej preprave
 • Vysokú kvalitu dodávok prostredníctvom jednotných štandardov pre procesy a služby v celej sieti
 • Komplexné riešenia pre globálne obstarávanie, skladovanie a distribúciu
 • Zabezpečenie kvality prostredníctvom automatizácie a transparentnosti v súlade s jednotnými smernicami
 • Naša produktová skupina entargo zaručuje konzistentne vysokú kvalitu doručenia vašich zásielok v celej Európe
 • Viac ako 150 skladových miest v Európe, ktoré tvoria 1,6 miliónov m² skladového priestoru
 • Homogénne procesy, ktoré spĺňajú najvyššie normy v oblasti bezpečnosti a kvality
Udržateľná logistika pre módny priemysel

Vďaka používaniu dvojpodlažných výmenných nadstavieb, ako aj megaprívesov a dlhých nákladných vozidiel s cieľom zvýšiť kapacitu prepravy dosahujeme výrazné zníženie našej uhlíkovej stopy. Čoraz viac využívame elektrické nákladné vozidlá a elektricky asistované nákladné bicykle na dodávky do mestských centier.