DACHSER rozširuje svoje portfólio LCL siete v oblasti námornej prepravy

Poskytovateľ logistických služieb DACHSER od marca 2022 ponúka ďalšie trasy medzi Škandináviou a Čínou. Priame linky námornej zbernej služby LCL premávajú raz týždenne z Kodane a Göteborgu do Ningbo a Šanghaja. Teraz, keď sa už dekonsolidácia nerobí na tranzitnom termináli, časy obrátky sú kratšie, vďaka čomu je táto služba mimoriadne rýchlou možnosťou dopravy.

Služba LCL ponúka predvídateľné časy príchodu a výrazne znižuje prepravné náklady v rámci dodávateľského reťazca.

Zatiaľ čo sa väčšina zásielok zo Škandinávie do Číny vybavuje v hlavných európskych námorných prístavoch, DACHSER ponúka LCL − službu priamej prepravy zásielok menších než je celý kontajner, z alternatívnych prístavov, čím sa minimalizuje čas a náklady na prepravu.

Pandémia koronavírusu a jej dôsledky, akými je preťaženie prístavov a nedostatok kvalifikovaného personálu, udržujú vysoké sadzby námornej prepravy. „Služby LCL sú pre našich zákazníkov atraktívnou možnosťou dodávateľského reťazca,“ hovorí Claus Freydag, vedúci Global Management Ocean. „Priama preprava napríklad z Kodane a Göteborgu šetrí čas a peniaze a zároveň minimalizuje riziko poškodenia nákladu.“

DACHSER prepravuje LCL kontajnery na dekonsolidáciu na nákladnú kontajnerovú stanicu (CFS), čím sa eliminujú časy tranzitu a prekládky vo veľkých, rušných prístavoch. „Vykladanie kontajnerov na menších CFS môže urýchliť proces,“ pokračuje Freydag.

Na rozdiel od celokontajnerových zásielok FCL majú kontajnery zbernej služby LCL často prednosť v procese nakladania. Sú považované aj za ekologickejšiu možnosť, pretože umožňujú maximálne využitie nákladného priestoru.

Predvídateľné časy príchodu a znížené náklady

Okrem svojich služieb na trasách z Kodane alebo Göteborgu do Číny ponúka DACHSER ďalšie priame služby z menších prístavov a vnútrozemských miest v Európe do ázijsko-pacifického regiónu. Takéto služby sú na trhu pomerne zriedkavé a zahŕňajú spojenie z Helsínk, ako aj trasy z Prahy, Bazileja a Gdanska do Šanghaja.

Odtiaľ je viacero odletov týždenne do niekoľkých oblastí s vysokým dopytom v Číne. Celkovo služba LCL ponúka predvídateľné časy príchodu a výrazne znižuje prepravné náklady v rámci dodávateľského reťazca.

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Balcova