späť
Správy Tlačové správy

DACHSER organizuje logistiku vakcín pre Covid 19 v Berlíne

Poskytovateľ logistiky zabezpečuje skladovanie chladiacich boxov s vakcínami a ich distribúciu do vakcinačných centier, nemocničných lekární a k mobilným vakcinačným tímom.

So začatím očkovania proti Covid-19 v Nemecku začína DACHSER organizovať logistiku vakcín v hlavnom meste Nemecka.

DACHSER organizuje logistiku vakcín pre Covid 19 v Berlíne
DACHSER organizuje logistiku vakcín pre Covid 19 v Berlíne

Pod záštitou berlínskeho senátu bude DACHSER riadiť dodávky vakcín, akonáhle budú dodané do centrálneho skladu vakcín. Zabezpečí tiež každodenné dodávky v príslušnej kvalite, do šiestich berlínskych očkovacích centier, jedenástich nemocničných lekární a až šesťdesiatim mobilným očkovacím tímom. Potrebné vybavenie pre vakcináciu bude dodávané zo skladu prevádzkovaného poskytovateľom logistiky.

Sme potešení, že prinášame logistickú expertízu práve do tohto dodávateľského reťazca, ktorý je pre spoločnosť tak dôležitý.

Olaf Schmidt, generálny riaditeľ logistického centra DACHSER v Berlíne-Brandenbursku, v Schönefelde

„S berlínskym senátom úzko spolupracujeme od júla tohto roku. Zatiaľ sa staráme o skladovanie osobných ochranných prostriedkov a rýchlych testov na koronavírus a distribuujeme ich do zdravotníckych zariadení v meste," hovorí Olaf Schmidt, generálny riaditeľ logistického centra DACHSER v Berlíne-Brandenbursku, v Schönefelde.

Poskytovanie logistických skúseností

"Sme potešení, že prinášame logistickú expertízu práve do tohto dodávateľského reťazca, ktorý je pre spoločnosť tak dôležitý."

DACHSER celosvetovo
Kontaktujte nás
Kontakt Lenka Balcova